Rovaniemen Autoteknillinen Yhdistys ry

Yhteystiedot

Rovaniemen Autoteknillinen Yhdistys ry. R:no 80.895

 Ly nro: 1483387-1

Kotisivu: http://www.roaty.satl.fi/

Sähköposti: rovaty@gmail.com 

 

Tilinumero:

FI34 1134 3000 1422 90 

 

Vastuualueet 

Nimi
Lähiosoite
Postitoimipaikka

 

Sähköposti/web
Puhelin nro 

Puheenjohtaja
**Jäsenhankinta

Olavi Pekkala Rovakatu 14 A 30 96100 Rovaniemi 

  0400336231 oa.pekkala@gmail.com

Hallitus
Lehdistö

Osmo Valkonen
Väylätie 48 B 16
96300 Rovaniemi

  osmo.valkonen@pp1.inet.fi
040 7552945

Hallitus
Ukkoklubin puheenjohtaja

Alpo Kähkönen
Hillapolku 11 A 5
96500 Rovaniemi

  0503242002 alpo.kahkonen@gmail.com 

Hallitus
Varapuheenjohtaja

Jorma Paavilainen
Eteläranta 21,
96300 ROVANIEMI

  0400151410 jorma.paavilainen@pp.inet.fi 

Hallitus
Tapahtumajärjestelyt 

Teppo Nieminen
Koloraudantie 17
96460 Rovaniemi

 

teppok.nieminen@gmail.com 
040 7496865

Hallitus 
Sihteeri

Reino Tornberg
Hakkurintie 17 96460 Rovaniemi

  reino.tornberg@hotmail.com
0400 404612


Media

Kari Pynnä
Kairatie 46 A 24
96100 Rovaniemi

 

karipynna@kolumbus.fi

040 5314352

Hallitus
Rahastonhoitaja
Kulttuuri- ja hyvinvointi

Esko Kulusjärvi
Jahtipolku 11
96910 Rovaniemi

  esko.kulusjärvi@gmail.com
040 5288079

*Hallitus
Nettivastaava

Eero Aula
Heinämiehentie 13 0400168991
eero.aula@gmail.com


     

Hallitus varajäsen
Autonpäivä

Jouni Mulari
Porrastie 42 97220 Sinettä

 

 

jouni.mulari@redu.fi 0400 802120 privatti ja RATY 0207984866 työ 

Hallitus varajäsen
PR ja ympäristötekniikka

Petri Kuisma
Eteläranta 30
96300 Rovaniemi
  petri.kuisma@lapinamk.fi
040 7396078

 


   

Lapin AMK-yhdyshenkilö
**Jäsenhankinta
Kirja-asiamies

Lauri Saarelainen
Ternujoentie 43
97140 Muurola

 

lauri.saarelainen@pp.inet.fi
lauri.saarelainen@lapinamk.fi
0407454604

Rahastonhoitaja

Esko Kulusjärvi
Jahtipolku 11
96910 Rovaniemi

  esko.kulusjarvi@gmail.com
040 5288079

*Eero Aula edellisenä puheenjohtajana on nimetty hallitukseen yhdistyksessämme vakiintuneen tavan mukaan yhdeksi vuodeksi pj-kautensa jälkeen alkaen 24.2.2017 neuvonantaja-nimikkeellä. Paikka s-postille katosi yo. taulukosta samalla kun pj-kausi loppui, mutta se on eero.aula@gmail.com
**Kaikki hallituksen jäsenet vastaavat jäsenhankinnasta.

SATL Liittohallitus